Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt

Ubezpieczenie mieszkania wymagane dokumenty

Ubezpieczenie mieszkania jest jedną z tych polis ubezpieczeniowych, które należy kupić z wielką rozwagą. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe, które decyduje się wziąć odpowiedzialność finansową za majątek klienta musi mieć gwarancję, że majątek ten rzeczywiście do klienta należy i jest przez niego odpowiednio zabezpieczony. W związku z tym towarzystwo może wymagać od przyszłego ubezpieczonego odpowiednich dokumentów.

polisa wymagane dokumenty

 

O tym jakie dokumenty są wymagane przy zakupie ubezpieczenia mieszkania decyduje regulamin, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Na pewno potrzebny będzie dowód osobisty, który pozwala zidentyfikować klienta. W drugiej kolejności mogą być potrzebne dokumenty dotyczące wartości, wyceny lub metrażu.

ubezpieczenie mieszkania

 

Czego wymaga ubezpieczyciel?

Dokumenty przy ubezpieczeniu mieszkania mogą też być całkowicie pominięte, oprócz oczywiście dowodu osobistego. Taka sytuacja wynika przede wszystkim z faktu, że w razie zdarzenia i tak trzeba będzie jeszcze raz te dokumenty pokazać, dla potwierdzenia własności i uzyskania odszkodowania. Jeżeli klient wprowadzi w błąd ubezpieczyciela, a potem nie będzie w stanie wykazać własności, to sam tylko na tym straci. Nie będzie to strata dla towarzystwa, bo wypłata też odbywa się za pośrednictwem okazania dokumentów.

Warto oczywiście mieć cały komplet dokumentów wymaganych do ubezpieczenia mieszkania zarówno podczas przystępowania do ubezpieczenia, jak i potem, podczas ubiegania się o wypłatę odszkodowania. Pozwoli to skrócić czas potrzebny na zawarcie umowy, a potem uzyskanie świadczenia. Pozwoli to również uniknąć sytuacji, że opłacana jest polisa, a potem nie ma z niej żadnego pożytku. Tu na przykład dobrym przykładem jest certyfikat zamku w drzwiach wejściowych. To, jaki certyfikat jest uznawany zależy od towarzystwa. Dzięki temu można uniknąć nieporozumień wynikających z odmiennego rozumienia pojęć.

 

Dokumenty a wysokość składki

Można sobie zadać pytanie, jak na siebie wpływają dokumenty a ubezpieczenie mieszkania? Niektóre zabezpieczenia potwierdzone właśnie dokumentami powodują, że składka za polisę może być nieco niższa, ponieważ te zabezpieczenia zmniejszają ryzyko, a co za tym idzie, pozwalają na naliczenie zniżki. Ważne jednak, by były to zabezpieczenia dopuszczane przez firmę, a to zweryfikować można tylko podczas spotkania.

 

ubezpieczenie mieszkania

 

Kupno ubezpieczenia mieszkania a dokumenty zdaje się więc kwestią wyceny polisy, ustalenia jej zakresu ochrony, jej wartości. To nie jest kwestia, czy można kupić polisę z tymi dokumentami lub bez nich. To raczej kwestia tego, jak ta polisa będzie w danej sytuacji wyglądać. Liczne oferty ubezpieczeń mieszkaniowych pozwalają kupić polisę na bardzo różnorodnych zasadach, co z kolei sprawia, że każdy może wybrać dokładnie taką polisę, jaką chce i na takich zasadach, jakie jemu indywidualnie pasują.

Wybór ubezpieczenia mieszkania to jedno, ważne jest również udokumentowanie swojej własności oraz stosowanych zabezpieczeń, które wpływają na ostateczny kształt ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.