Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt

W jaki sposób sfinansować remont domu lub mieszkania?

W jaki sposób sfinansować remont domu lub mieszkania?

Remont może być dość dużym kosztem, szczególnie gdy decydujesz się na zmianę aranżacji całego pomieszczenia, włącznie z meblami i niezbędnymi sprzętami. Z tego powodu wiele osób bierze kredyty, które pozwalają na sfinansowanie takiego kroku. Jaki wariant sprawdzi się najlepiej w tej sytuacji?

Kredyt celowy na remont domu lub mieszkania

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z kredytu celowego na remont. Oznacza to, że uzyskane środki trzeba koniecznie wydać właśnie na ten cel. Często taka inwestycja ma za zadanie podnieść wartość nieruchomości. Wówczas kredyt na remont może być uważany za inwestycyjny. Z tego powodu kwestia ta jest bardzo skomplikowana.

Na ogół kredyt celowy jest znacznie tańszy niż gotówkowy, szczególnie gdy w tym przypadku dotyczy on bezpośrednio nieruchomości i jej wartości. Zdecydowanie się na taką formę finansowania wymaga jednak przedstawienia szczegółowej dokumentacji na temat wszelkich kosztów. Trzeba więc potwierdzić, ile zapłaciłeś za:

  • materiały i inne niezbędne elementy,
  • prace wykończeniowe,
  • prace związane z przyłączeniem instalacji,
  • transport materiałów,
  • sprzątanie po przeprowadzonym remoncie,
  • lokal zastępczy na czas remontu.

W trakcie remontu pojawiają się również inne wydatki. Muszą być one dokładnie spisywane. Dopiero na tej podstawie można spełnić wymagania postawione przez bank. Z tego powodu wiele osób decyduje się na kredyt gotówkowy. Jest on, co prawda, droższy niż wariant celowy, ale pozwala na rozporządzanie finansami zgodnie z własnymi potrzebami. Wówczas nie trzeba dokumentować żadnych wydatków.

Więcej o kredytach na remont domu lub mieszkania dowiesz się z tego artykułu: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-remont-domu-najlepszy/.

Jak wybrać korzystny kredyt gotówkowy?

Każdy bank oferuje kredyty gotówkowe w zupełnie innych wersjach. Są to świadczenia, które można uzyskać dość szybko, po przedstawieniu takich dokumentów, jak:

  • potwierdzenie tożsamości,
  • potwierdzenie dochodów od pracodawcy (czasem z wyciągiem z konta z ostatnich 3 miesięcy).

Kredyt gotówkowy może mieć jednak różne oprocentowanie. Jeśli potrzebujesz niewielkiej kwoty, zwykle różnica ta będzie niemal niewidoczna. Problem pojawia się w sytuacji, gdy chcesz pożyczyć kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z tego powodu warto sprawdzać najtańsze oferty kredytów gotówkowych na finanse.rankomat.pl. Internetowe porównywarki pozwalają na szybkie zestawienie ze sobą wielu propozycji, dzięki czemu możesz błyskawicznie sprawdzić, która z nich jest najkorzystniejsza.

Jaki sposób finansowania remontu domu lub mieszkania warto wybrać?

Gdy nie zależy Ci na czasie i chcesz przedstawiać wszystkie poniesione koszty, możesz wybrać kredyt celowy. Jest on bowiem znacznie tańszy. Dzięki temu cała inwestycja staje się bardziej opłacalna, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie. Różnice widać głównie w sytuacji, gdy zdecydujesz się na pożyczenie od banku kilkudziesięciu tysięcy złotych. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkanaście procent w stosunku do oprocentowania kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy jest droższy, ale jednocześnie wygodniejszy. Nie musisz udowadniać, że pożyczone środki zostały przeznaczone na remont domu lub mieszkania. W tym przypadku występuje również znacznie mniej formalności. Kredyt gotówkowy być może jest nieco droższy, ale można dostać go szybko.

Najkorzystniejszą opcją okazuje się kredyt hipoteczny. Remont ma bowiem związek z wartością nieruchomości, a tym przypadku zabezpieczeniem staje się właśnie remontowany obiekt. Taki kredyt jest tani, a oprocentowanie – bardzo niskie. Często termin spłaty to od kilkunastu do kilkudziesięciu rat. Z tego powodu taka decyzja opłaca się głównie wtedy, gdy decydujesz się na remont generalny. Jest to doskonała opcja np. w sytuacji, kiedy kupujesz starą nieruchomość i chcesz ją całkowicie odnowić. Kredyt hipoteczny staje się tańszy, gdy obejmuje on wyższą kwotę. Z tego powodu podczas mniejszych remontów znacznie lepiej sprawdzają się inne rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.