Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt

Dlaczego warto ubezpieczyć mieszkanie?

Rośnie liczba osób ubezpieczających swoje mieszkania. Tym, co skłania do wykupienia polisy, jest przede wszystkim chęć zabezpieczenia majątku przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi. Problem w tym, że nadal spore grono Polaków bagatelizuje znaczenie ubezpieczenia mieszkania. Warto więc poznać powody, dla których wykupienie polisy to konieczność.

Dlaczego warto ubezpieczyć mieszkanie?

Zgodnie z tym, co pokazuje porównywarka ubezpieczeń mieszkaniowych Rankomat.pl, tego rodzaju polisa nie cieszy się tak dużą popularnością jak chociażby ubezpieczenie OC samochodu. Wynika to przede wszystkim z faktu obligatoryjności – o ile polisa komunikacyjna jest obowiązkowa, tak ubezpieczenie mieszkania ma wyłącznie charakter dobrowolny.

Opłaca się ubezpieczyć mieszkanie

Każdy powód jest dobry, aby wykupić polisę mieszkaniową. Wielu Polaków decyduje się na nią po zaistnieniu szkód w przeszłości. Ty jednak nie musisz czekać aż w Twoim domu stanie się coś złego – lepiej ubezpieczyć się wcześniej, by nie ponosić żadnego kosztu.

  • Ubezpieczenie mieszkania daje poczucie bezpieczeństwa

Ile razy wychodziłeś z mieszkania / domu z drżeniem serca w obawie o utratę wartościowego sprzętu w razie kradzieży? Polisa mieszkaniowa zwiększy poczucie bezpieczeństwa – chociaż nie ochroni przed kradzieżą, pozwoli uzyskać środki stanowiące rekompensatę za utracony sprzęt.

  • Ubezpieczenie mieszkania chroni przed wydatkami podwójnie

Wyobraź sobie sytuację, kiedy pęknięta rura zalewa Twoje mieszkanie oraz mieszkanie sąsiada. Nie dość, że musisz pokryć koszty remontu w swoim zalanym mieszkaniu, prawdopodobnie sąsiad będzie domagał się odszkodowania. I w tym przypadku ubezpieczenie pozwoli uniknąć wydatków.

  • Szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej

Jedno ubezpieczenie mieszkania może ochronić Cię przed wieloma zdarzeniami losowymi. Przykładowo, polisa może obejmować nie tylko mury, ale również wszystkie elementy wyposażenia (w tym wartościowy sprzęt czy biżuterię).

Możesz zdecydować czy ubezpieczasz się wyłącznie od skutków działania czynników atmosferycznych, czy także od dodatkowych ryzyk np. kradzieży czy aktów wandalizmu.

Ubezpieczenie mieszkania wcale nie jest drogie

Polisa mieszkaniowa kojarzy się z wysoką składką, stąd uważana jest za luksus. Tymczasem, jak pokazują doświadczenia, luksusem można określić brak ubezpieczenia – w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych właściciel mieszkania zmuszony będzie bowiem do pokrycia kosztów z własnej kieszeni.

Jeśli chcesz wykupić polisę, ale obawiasz się kosztów, zdecyduj się na ubezpieczenie mieszkania online. Porównując dostępne oferty, możesz dotrzeć do polisy w cenie już od 89 zł (składka roczna). To naprawdę niewiele, biorąc pod uwagę odpowiedzialność ubezpieczyciela przejętą na mocy podpisanej umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.