Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt

Za co otrzymasz zniżkę w ubezpieczeniu nieruchomości

Przed podjęciem decyzji o zakupie ubezpieczenia nieruchomości, warto sprawdzić czy można w jakiś sposób obniżyć sobie wysokość składki ubezpieczeniowej nie rezygnując przy tym z zakresu ubezpieczenia, który sobie wybraliśmy. W polisie nieruchomości można liczyć na szereg zniżek. Sprawdź czy wiesz o wszystkich.

Zniżki w ubezpieczeniu mieszkaniaCeny ubezpieczeń nieruchomości nie biorą się znikąd. Są one wynikiem szacunków i analiz ryzyka ubezpieczeniowego sporządzanych dla każdego typu i wariantu ubezpieczenia przez firmy ubezpieczeniowe. Każdy zakład ubezpieczeń dysponuje  własną taryfę ubezpieczeniową, czyli wykazem stawek ubezpieczeniowych, służących określeniu wysokości składek ubezpieczeniowych.

Cena składki zależy od:

  • przedmiotu ubezpieczenia,
  • zakresu ubezpieczenia (zwykle towarzystwo ubezpieczeniowe daje nam do wyboru kilka wariantów),
  • wysokości sumy ubezpieczenia (im wyższa wartość ubezpieczanej nieruchomości, tym więcej zapłacimy za składkę ubezpieczeniową),
  • okresu ubezpieczenia.

Zniżki w polisie nieruchomości:

1. Zabezpieczenia antywłamaniowe takie jak:

  • system alarmowy z monitoringiem,
  • stały dozór, całodobowa ochrona budynku mieszkalnego,
  • drzwi przeciwwłamaniowe z certyfikatem IMP/ITB lub COBR Metalplast,
  • rolety przeciwwłamaniowe z certyfikatem IMP/ITB lub COBR Metalplast,
  • raty w oknach lub szyby przeciwwłamaniowe (co najmniej klasy P3).

2. Bezszkodowość – co najmniej roczny okres ubezpieczenia bez szkody. Podobnie jak w ubezpieczeniach komunikacyjnych możesz liczyć na zniżki za lata bezszkodowej jazdy. Im więcej lat bez szkód, tym lepiej.

3. Wkład własny (im wyższy zdeklarowany przez nas wkład własny, tym niższa składka).

4. Zniżka za lokal mieszkalny wybudowany po 2005 roku.

5. Zniżki specjalne – mowa tutaj o specjalnych sezonowych promocjach lub innych zniżkach, które w danym momencie ubezpieczyciel może nam przyznać przy zakupie polisy.

6. Kupno pakietu ubezpieczeń. Przykładowo: jeżeli mamy wykupione ubezpieczenie OC komunikacyjne u ubezpieczyciela X i zdecydujemy się zakupić jeszcze polisę nieruchomości możemy otrzymać nawet do 15-20 proc. zniżki na obie polisy).

Pamiętajmy jednak, że łączna suma zniżek nie może wynosić więcej niż 60 proc. Więcej w temacie zniżek znajdziecie w serwisie ubezpieczeniemieszkania.pl w materiale: Zniżki i zwyżki w ubezpieczeniu mieszkania – od czego zależą? Dla oszczędnych – pozycja obowiązkowa!

ubezpieczenie mieszkania