Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt

Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt gdzie najtaniej znajdziesz polisę?

Zakup mieszkania zwykle wiąże się z zaciągnięciem bardzo wysokiego zobowiązania kredytowego. Na płatność gotówką mogą sobie pozwolić jedynie nieliczni. Pozostali muszą zaciągnąć kredyt w serwisie www.lowcakredytow.pl na dwadzieścia lub trzydzieści lat. To bardzo długi okres, w którym wiele może się zdarzyć, łącznie z utratą mieszkania na skutek nieszczęśliwego wypadku lokatora. Co można zrobić, by uchronić się przed sytuacją, w której zobowiązanie nadal pozostaje do spłaty, a mieszkania już nie ma, bo na przykład spłonęło?

ubezpieczenie-mieszkania-pod-kredyt

 

Przede wszystkim ubezpieczenie mieszkania

Dzięki posiadaniu polisy mieszkaniowej, w razie nieszczęśliwego zdarzenia, ubezpieczony może otrzymać wypłatę świadczenia do wysokości wartości mieszkania. Co to oznacza w praktyce? W razie pożaru lub zalania, ubezpieczyciel wypłaci pieniądze, które pozwolą je wyremontować, naprawić lub odkupić. Dzięki temu nie ma takiej konieczności, by dokonywać wszystkich napraw z własnego, domowego budżetu. To bardzo dobre i korzystne rozwiązanie.

Często jednak bank, który udziela kredytu, oczekuje od kredytobiorcy, by beneficjentem takiej polisy nie był właściciel mieszkania, ale bank. Jest to uzasadnione o tyle, że to bank finansuje zakup tego mieszkania, a zabezpieczeniem kredytu jest właśnie ta nieruchomość. Dlatego też jej stan i jakość znajduje się w kręgu zainteresowania banku – ubezpieczenie mieszkania pod kredyt jest więc wielokrotnie koniecznością i obowiązkiem warunkującym uzyskanie kredytu.

ubezpieczenie mieszkania

 

Ubezpieczenie pod kredyt – jakie wybrać?

Decydując się więc na wybór ubezpieczenia mieszkania pod kredyt można nieco złagodzić swoje oczekiwania i wymagania. Polisa powinna zawierać cesję na bank, więc ubezpieczający nie skorzysta z wypłaconego ewentualnie odszkodowania. Nie ma więc potrzeby, żeby ponosić koszty wysokiej składki.

Doskonale sprawdzi się więc najtańsze ubezpieczenie mieszkania pod kredyt, jakie dostępne jest na rynku. Raz, że pozwala ono spełnić stawiany przez kredytodawcę warunek, a dwa nie wymaga ponoszenia dużych kosztów.

Wybór polisy mieszkaniowej leży w gestii kredytobiorcy, który może skorzystać z oferty banku, ale wcale nie musi tego robić, jeśli uzna, że znajdzie ubezpieczenie na korzystniejszych warunkach. Wtedy wykupioną polisę należy przedstawić pracownikowi placówki bankowej.

 

Polisa mieszkaniowa u agenta czy przez internet?

Skoro już wiadomo, jakie rozwiązanie będzie najlepsze, należy się zastanowić, gdzie kupić ubezpieczenie mieszkania pod kredyt? Dostępne są bardzo różnorodne opcje, wśród których należy wybrać najbardziej korzystną i najwygodniejszą. Ubezpieczenie można kupić bezpośrednio u agenta ubezpieczeniowego, w punkcie sprzedaży polis lub za pośrednictwem odpowiedniej strony internetowej. To ostatnie rozwiązanie wydaje się najkorzystniejsze. Raz, że można porównać dostępne oferty, a dwa – zakupu można dokonać bez wychodzenia z domu. Po wybraniu odpowiedniego, interesującego ubezpieczenia system przeprowadzi przez całą procedurę i pozwoli dokonać zakupu.

Ubezpieczenie mieszkania to dodatkowy koszt, który należy ponosi kredytobiorca. Wartość składki jest wliczana do raty kredytu mieszkaniowego na www.lowcakredytow.pl. Właśnie dlatego warto poszukać możliwości, które pozwolą na spełnienie tego obowiązku bez konieczności ponoszenia dużych inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.