Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt

Ubezpieczasz samochód? Ubezpiecz też dom. Będzie taniej

Chociaż rynek ubezpieczeń proponuje szeroką ochronę ubezpieczeniową, większość osób ogranicza się wyłącznie do wykupienia obowiązkowej polisy komunikacyjnej. Warto jednak pomyśleć choćby o ubezpieczeniu domu – szczególne, że polisy w pakietach są atrakcyjne cenowo.

ubezpieczenie domu i samochodu

O ile polisa OC jest obowiązkowa i do jej wykupienia zobligowany jest każdy właściciel pojazdu, tak pozostałe ubezpieczenia są nieobligatoryjne. Jako że klienci mogą zrezygnować z ochrony ubezpieczeniowej, zwykle się na nią nie decydują. Powodem są dodatkowe koszty. Warto jednak mieć świadomość, że wydatki wcale nie muszą być dużo większe – szczególnie, jeśli ubezpieczenia wykupywane są w pakiecie.

Dobra polisa OC (https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc/) w pakiecie z ubezpieczeniem domu? Sprawdź, ile zyskasz

Sprawą oczywistą jest, że zakup jednej polisy jest z reguły tańszy niż zakup dwóch niezależnych ubezpieczeń. Kalkulacja może jednak ulec sporej zmianie, jeśli weźmiesz pod uwagę zakup polis w pakiecie. Jak się okazuje, ubezpieczenie domu na Rankomat.pl może być niewiele droższe niż ubezpieczenie OC wykupywane pojedynczo.

Przykład. Załóżmy, że wykupujesz polisę OC, płacąc składkę 780 zł. Ubezpieczenie domu to koszt ok. 105 zł. Decydując się na pakiet, otrzymujesz 10% zniżki. Dzięki temu płacisz 795 zł, czyli tylko 15 zł więcej niż.

Biorąc pod uwagę oszczędności wynikające z zakupu pakietu, tak naprawdę musisz dopłacić. Pamiętaj jednak, by w tym przypadku nie rozpatrywać zysków wyłącznie pod kątem finansowym. Warto bowiem mieć świadomość, że za niewielką dopłatą otrzymujesz dużo szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej. Zakres, który obejmuje zdarzenia losowe związane z nieruchomością. Oznacza to, że ubezpieczyciel przejmuje na siebie finansową odpowiedzialność nie tylko w przypadku spowodowania przez Ciebie zdarzenia drogowego, ale również w razie szkód wyrządzonych w domu.

Zanim wybierzesz pakiet, porównaj oferty

W tym kalkulatorze ubezpieczenia OC sprawdzasz, ile zapłacisz za polisę komunikacyjną? Mając świadomość, jak ważne jest porównywanie dostępnych ofert, postępuj dokładnie tak samo, gdy wybierasz ubezpieczenia w pakietach.

Korzystając z porównywarki internetowej sprawdź, które towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje pakiety na atrakcyjnych warunkach. Warto bowiem mieć świadomość, że i w tym przypadku ostateczna wysokość składki zależy od kilku czynników – w tym od wysokości proponowanego rabatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.