Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt

Dlaczego warto ubezpieczyć swój dom?

Ubezpieczenie domu wydaje ci się zbędnym wydatkiem? Czas zmienić swoje podejście do tej kwestii, ponieważ polisa nieruchomości daje solidne zabezpieczenie w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Sprawdź, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie i dołącz do grona większości Polaków.

Ubezpieczenie mieszkania przed pożarem

Dom to nieruchomość, w którą właściciele nierzadko wkładają niemal cały dorobek swojego życia. Dlatego trudno jest pogodzić się z utratą elementów wyposażenia w razie kradzieży, dewastacją mienia w przypadku włamania czy poważnym uszkodzeniem murów w razie powodzi czy pożaru. Tych zdarzeń losowych nie da się przewidzieć. To, że do tej pory nic złego się nie stało nie oznacza, że jutro się nie wydarzy. Ta porównywarka ubezpieczeń domu pozwoli ci dotrzeć do najkorzystniejszej oferty – tak, by nie przepłacić, a zabezpieczyć nieruchomość w pełnym zakresie.

Powody, dla których Polacy ubezpieczają nieruchomości

Z raportu „Polak na swoim. Ubezpieczenia nieruchomości w Polsce” wynika, że większość Polaków decyduje się na wykupienie polisy:

  • z powodu swojej przezorności (65%)
  • by nie ponosić niezbędnych i wysokich kosztów w razie wystąpienia szkody (44%)
  • by móc zaciągnąć kredyt hipoteczny (26%)
  • ponieważ w przeszłości zetknęli się ze szkodą i nie mieli wykupionego ubezpieczenia (15%)
  • ponieważ przypadkowo otrzymali korzystną ofertę ubezpieczenia przy wykupywaniu innej polisy (13%)
  • z powodu zamieszkiwania niebezpiecznej okolicy, gdzie dochodzi do częstych włamań (3%).

Ubezpiecz dom, by zyskać poczucie bezpieczeństwa

Ubezpieczenie domu zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Polisa sprawia, że zaczynamy odczuwać większy komfort psychiczny – wiemy, że w razie nieprzewidzianego zdarzenia losowego i uszkodzenia nieruchomości wraz z wyposażeniem, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie.

Posiadając ubezpieczenie domu, można uniknąć poważnych strat finansowych. Utrata cennego mienia, dewastacja oznaczająca konieczność przeprowadzenia remontu, zalanie domu na skutek powodzi – to wszystko sporo kosztuje. Dzięki odszkodowaniu wypłaconemu przez ubezpieczyciela, można pokryć wydatki bez nadwyrężania domowego budżetu.

Zanim wykupisz ubezpieczenie, porównaj oferty

Jeśli już wiesz, jak ważne jest zabezpieczenie domu, czas na wybór odpowiedniej polisy. Zapoznaj się z ubezpieczeniem domu na strzezdom.pl, by otrzymać dostęp do ofert ubezpieczycieli. Wybierz zakres ochrony oraz określ sumę ubezpieczenia, by uzyskać wstępną kalkulację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.