Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt

Czy ubezpieczenie mieszkania obejmuje piwnicę?

Decydując się na ubezpieczenie mieszkania, każdy ubezpieczający chce mieć pewność, że zabezpieczenie będzie obejmowało cały dom lub całe mieszkanie, wraz z przynależnymi do niego pomieszczeniami lub lokalami gospodarczymi. O ile w przypadku domu jest to znacznie łatwiejsze, bo piwnica czy strych stanowi integralną część lokalu mieszkalnego, o tyle w przypadku mieszkania, piwnica zawsze jest ulokowana osobno, w podziemnych częściach całego bloku.

ubezpieczenie piwnicy

 

Zakres ubezpieczenia a piwnica

Ubezpieczenie mieszkania  może się charakteryzować bardzo zróżnicowanym zakresem. To, jakie elementy wchodzą w zakres ubezpieczenia mieszkania zależy od firmy ubezpieczeniowej, która oferuje tego rodzaju polisę, ale również od wybranych przez klienta opcji dodatkowych.

Każde ubezpieczenie mieszkania składa się z wersji podstawowej i umów dodatkowych. Wersja podstawowa nie może być zmieniona. Jedyne, co można tu kształtować to kwota, na którą mieszkanie ma zostać ubezpieczone. Natomiast zakres i uwzględnione ryzyka nie podlegają zmianie.

W przypadku umów dodatkowych każdy klient ma możliwość dokonania swobodnego wyboru pod kątem ich liczby, rodzaju i sumy, którą mają zabezpieczać. A więc to, co wchodzi w zakres ubezpieczenia mieszkania jest decyzją ubezpieczającego.

ubezpieczenie mieszkania

 

Piwnica jako ubezpieczenie dodatkowe?

Im więcej opcji, tym pełniejsze ubezpieczenie i bardziej kompleksowa ochrona. Jednocześnie, takie rozwiązanie to szansa na zabezpieczenie swojego majątku na wypadek większej ilości nieszczęśliwych zdarzeń. I tu właśnie pojawia się do rozważenia ubezpieczenie piwnicy w ubezpieczeniu całego mieszkania.

W piwnicy najczęściej przechowywane są zapasy żywności, ale i rowery, sprzęt RTV i AGD lub narzędzia o znacznej wartości. Utrata tych rzeczy, czy to na skutek pożaru, zalania, uszkodzenia czy kradzieży za każdym razem jest dotkliwa i bolesna. Odkupienie ich to spory koszt, który pokryć może właśnie odszkodowanie z polisy.

Zakup ubezpieczenia piwnicy przez porównywarkę

Decydując się na ubezpieczenie piwnicy, warto rozważyć kilka istotnych kwestii. Pierwszym pytaniem, jakie należy sobie zadać jest, gdzie ubezpieczyć piwnicę? Wybór odpowiedniego towarzystwa pociąga za sobą poważne konsekwencje zarówno w postaci wypłaty świadczenia lub odmowy, w postaci poziomu skomplikowania spraw formalnych, których dopełnienie jest niezbędne dla uzyskania odszkodowania.

Analizując ubezpieczenie piwnicy koszt również trzeba wziąć pod uwagę. Ma to ogromne znaczenie, na jakim poziomie ubezpieczyciel wycenia koszt objęcia piwnicy ochroną. Z opcji ubezpieczenia piwnicy można skorzystać już na etapie kalkulatora ubezpieczeń nieruchomości.

ubezpieczenie mieszkania

 

W krótkim formularzu znajduje się pytanie dotyczące mieszkania:

Czy do mieszkania przynależy piwnica, która znajduje się w tym samym budynku?

Analogicznie wygląda sytuacja w przypadku domu czy budynku w budowie, choć  brzmienie pytania jest nieco inne:

Czy dom/budynek jest podpiwniczony?

Zazwyczaj włączenie w zakres ubezpieczenia piwnicy nie ma wpływu na wysokość składki, ale skoro tylko ubezpieczyciel daje taką możliwość warto zaznaczyć odpowiedź twierdzącą. Otrzymane w razie szkody świadczenie może okazać się bezcenne i uratować domowy budżet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.