Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt

Ubezpieczenie nieruchomości pod kredyt hipoteczny

Ubezpieczenie nieruchomości nie jest obowiązkowe tak jak ubezpieczenie OC komunikacyjne. Chociaż prawo nie stawia wymogu ubezpieczeniowego, to na pewno zażąda tego od Ciebie bank, jeśli wziąłeś mieszkanie na kredyt. Instytucje finansowe, w przeciwieństwie do wielu lekkomyślnych właścicieli nieruchomości, bardzo dbają o należytą formę zabezpieczenia. Mają rację. O jakie ubezpieczenia chodzi i dlaczego są one wartościowe?

ubezpieczenie mieszkania

Jeżeli Polak czegoś nie musi, to w wielu przypadkach nawet nie kiwnie palcem, aby się ubezpieczyć. Tylko czy twój dom lub mieszkanie nie zasługują na ochronę? Jesteś pewien/pewna, że w każdej sytuacji sobie poradzisz i naprawdę nie musisz zadbać o żadne zabezpieczenie?

Kredytobiorco, kup ubezpieczenie nieruchomości od ognia i… innych nieszczęść

Obowiązkiem nakładanym przez bank na kredytobiorcę jest ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych. Kredybiorca musi zadbać o niezbędne ubezpieczeniowe minimum na wypadek niefortunnych sytuacji. Pożar może zrujnować posesję, powódz doprowadzić do znaczących zniszczeń, nawałnica uszkodzić dach itd. Ubezpieczony kredytobiorca wie, że w takiej sytuacji nie zostanie z problemem sam.

Flood Damaged HomeWyobraźmy sobie zatem sytuację, gdy ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych byłoby nieobowiązkowe. Większość kredytobiorców, chcąc chociaż odrobinę obniżyć kredytowe wydatki, natychmiast by z niego zrezygnowało. A potem?

W razie nieszczęścia zostaliby ze zrujnowanym mieszkaniem i kredytem hipotecznym do spłaty. Tymczasem z ubezpieczoną nieruchomością sprawa przedstawiałaby się dużo lepiej – z polisy wypłacono by odszkodowanie, które mogłoby pokryć mniejsze szkody lub przy poważnych szkodach – pozwolić na spłatę kredytu hipotecznego.

Śmierć nie pyta o zdanie – ubezpieczenie na życie pod kredyt na sens

Ubezpieczenie na życie pod kredyt hipoteczny to opcja nieobowiązkowa, ale naprawdę cenna. Wyobraź sobie sytuację, że zaciągasz kredyt hipoteczny i jesteś głównym żywicielem rodziny. Twój partner/partnerka co prawda pracują, ale osiągają znacznie mniejsze dochody i to głównie na tobie spoczywa spłata kredytu. Któregoś dnia spotyka cię nieszczęście np. wypadek samochodowy. Stajesz się niezdolny do pracy.

Albo umierasz i zostawiasz swoją rodzinę w trudnej sytuacji oraz z niespłaconym zobowiązaniem kredytowym. Tymczasem ubezpieczenie na życie wzięte pod kredyt pozwala zabezpieczyć rodzinę. W razie śmierci kredytobiorcy lub jego trwałej niezdolności do pracy, ubezpieczyciel będzie zobowiązany spłacić do końca kredyt hipoteczny. Tym samym rodzina kredytobiorcy nie straci dachu nad głową i nie zatonie w długach.

Takie rozwiązanie jest dobre zarówno dla kredytobiorcy jak i samego banku. Instytucje finansowe bardzo dobrze zdają sobie sprawę, że z chwilą śmierci głównego żywiciela rodziny, mogą sobie dopisać kolejny niewypłacalny kredyt do rachunku, gdyż rodzina kredytobiorcy nie poradzi sobie z jego spłatą.

Sama by nigdy takiego nie otrzymała. A zatem śmierć kredytobiorcy stanowi poważny problem także dla banku. Ubezpieczenie na życie pod kredyt jest odpowiedzią na potrzeby obu stron. Banki nęcą klientów polisą na życie, oferując za jej wykupienie niższą marżę i korzystniejsze warunki kredytu.

Warto się ubezpieczyć – i to nie tylko pod kredyt hipoteczny np. w serwisie ubezpieczeniemieszkania.pl. Właściwie to taki kredyt może nam uświadomić jak ważną kwestią jest zabezpieczenie siebie oraz rodziny od rozmaitych sytuacji. Nikt z nas nie chce być pesymistą we własnej sprawie, jednak życie bywa nieprzywidywalne – nie warto ryzykować, gdy w grę wchodzi przyszłość najbliższych.