Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt

Przed ubezpieczeniem mieszkania…

Ubezpieczenia mieszkania, podobnie jak każdego innego, nie należy wybierać pochopnie. Kiedy wybierzemy pierwszą ofertę, jaka nam się trafi, może się okazać, że przegapiliśmy naprawdę świetną okazję, która mogła nam się opłacać bardziej. Gdy się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy. 😉 Dlatego do wyboru polisy mieszkaniowej warto przystąpić ze spokojem i odpowiednią wiedzą.

ubezpieczenie mieszkania

Dobre ubezpieczenie mieszkania powinno mieć odpowiednio dobraną sumę ubezpieczenia. Trudno się nie zgodzić z autorem tego artykułu: najlepszeubezpieczeniemieszkania.pl/dobre-ubezpieczenie-mieszkania-jak-wybrac/, który trafnie zauważa, że suma ubezpieczenia powinna starczyć na pokrycie szkody całkowitej. Nie można również ustalać jednakowej sumy odszkodowania na wypadek pożaru oraz kradzieży z włamaniem. Pożar może pochłonąć cały dobytek, natomiast włamywacz będzie zainteresowany tylko cennymi przedmiotami, które może wynieść z mieszkania np. podczas dłuższej nieobecności właścicieli i czerpać z tego korzyści – należy ubezpieczyć więc tylko wartościowe rzeczy na wypadek kradzieży, zmniejszając sumę odszkodowania w porównaniu do tego na wypadek pożaru i innych zdarzeń losowych.

Dobre ubezpieczenie nieruchomości powinno zawierać ochronę na wypadek takich zdarzeń, które faktycznie mogą nas dosięgnąć. Jeśli mieszkasz w centrum miasta, w którym nigdy nie było powodzi, po co Ci dodatkowa opcja wypłaty odszkodowania na wypadek takiego zdarzenia?

Pamiętaj, żeby nie porywać się z motyką na słońce i nie zawierać umowy ubezpieczenia, którego nie będziesz w stanie opłacić. Dostosuj cenę ubezpieczenia do swoich finansowych możliwości – jednak nie ograniczając przy tym koniecznego zakresu ochrony. Zastanów się, czy potrzebna Ci wycena cennych przedmiotów na 30 tysięcy złotych, skoro tak naprawdę warte są 15 tysięcy złotych. Nie zapominaj o tym, że odszkodowanie ma Ci wystarczyć tylko na pokrycie strat. Nie podwyższaj go niepotrzebnie – nie płać więcej, niż powinieneś.