Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt

Jakiej ochrony ubezpieczeniowej właściwie potrzebujesz?

Nie jestem zwolenniczką kupowania ubezpieczeń. Jak już kupuję, to najlepiej kompleksową ochronę, tak żebym nie musiała więcej inwestować i kupiła co trzeba za jednym zamachem. Dlatego kupuję obowiązkowe OC samochodu razem z ubezpieczeniem assistance oraz polisą nieruchomości. W ramach polisy mieszkaniowej wybieram szeroki zakres ubezpieczenia tak aby chronił nie tylko mieszkanie, ale także mnie w różnych sytuacjach.

Co powinna zawierać moja polisa nieruchomości jeśli…

atak włamywacza1. Jestem roztrzepana i zdarza mi się zapomnieć o włączonym praniu.

2. Mam nieposłusznego psa, który już nie raz uszkodził to i owo (na szczęście ofiar w ludziach nie było, bo Szarik to pies do rany przyłóż).

3. Lubię jeździć na rowerze, trzymam go w komórce w przedpokoju. Zdarza mi się jeździć jak pirat po drodze.

4. Nieraz potknęłam się na chodniku, skręciłam kostkę, poślizgnęłam się na świeżo umytej podłodze.

5. Lubię świeczki zapachowe i znajomi mnie straszą, że przy moim zapominalstwie kiedyś spowoduję pożar.

A oto zakres ubezpieczenia domu, który powinnam posiadać:

1. Ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych – i nie chodzi tu tylko o moje zamiłowanie do świeczek i kadzidełek. Ochrona od ognia i innych zdarzeń losowych to podstawa. Zawsze i wszędzie. Jeśli masz kredyt hipoteczny lub dopiero o nim myślisz, wiedz, że będziesz to ubezpieczenie kupował obowiązkowo.

2. Ubezpieczenie ruchomości domowych od kradzieży z włamaniem i dewastacją. Ile cennych przedmiotów posiadasz i jak określić sumę ubezpieczenia? Podaję przykład z artykułu: Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży.

Wyceń cenne mienie i oblicz sumę. Gdy wykupiłeś opcję kradzieży z włamaniem i dewastacją, dodaj również szacunkową kwotę naprawy uszkodzonych drzwi, rozbitej szyby czy zdewastowanego mienia, np.

  • laptop – 2200 zł,
  • konsola do gry – 900 zł,
  • aparat fotograficzny – 400 zł,
  • tablet – 600 zł,
  • rower – 1100 zł,
  • gitara – 800 zł,
  • telewizor – 4000 zł.
  • drzwi antywłamaniowe, okno i inne zabezpieczenia – 3000 zł.

Razem: 13 000 zł.

ubezpieczenie mieszkania

Czyli nie bierzesz sumy ubezpieczeniowej z kosmosu, tylko określasz taką, na jaką są warte twoje najcenniejsze ruchomości.

3. Assistance domowy – to coś w sam raz dla mnie. Zepsuta pralka w sobotę wieczorem, zatrzaśnięte drzwi (oczywiście w najmniej oczekiwanym momencie), awaria instalacji elektrycznej. Masz assistance, dzwonisz, i przyjeżdża kto trzeba. Nie musisz panikować i dumać co z tym fantem zrobić. Assistance domowy biorę w ciemno.

4. NNW – możesz kupić ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w ramach polisy mieszkaniowej. Zapytaj tylko gdzie i w jakim zakresie będzie obowiązywać. Uwaga: nie każde ubezpieczenie mieszkania oferuje taką opcję, dlatego upewnij się przed wyborem polisy.

5. OC w życiu prywatnym. Odpowiedzialność cywilna to nie tylko samochód. To także ochrona za szkody spowodowane przez ciebie jadąc na rowerze, przez twojego psa, który uszkodził sprzęt elektroniczny twojego gościa w domu itd.

Dobre kompleksowe ubezpieczenie zaoszczędzi ci wiele kłopotów. Lepiej kupić raz i dobrze niż użerać się z tym tematem od jednego ubezpieczyciela do drugiego. A po szkodzie otrzymać odmowę wypłaty odszkodowania, bo przeoczyło się istotny punkt umowy.