Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt

Jakie ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania

Kto ponosi odpowiedzialność za zalanie sąsiada przez pękniętą rurę a kto, jeśli zalanie jest wynikiem niedokręcenia kranu? Na kogo spada odpowiedzialność za zniszczenie mebli i innych elementów ruchomych znajdujących się w wynajmowanym mieszkaniu? O bezpieczeństwo może zadbać zarówno wynajmujący, jak i najemca. 

Mieszkanie wynajmowaneZarówno wynajmujący, jak i najemca powinni zaopatrzyć się w ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które ochroni ich odpowiedzialność w razie wyrządzenia szkód osobom trzecim lub w mieniu na skutek zdarzeń związanych z życiem codziennym. Jest jednak pewna różnica w zakresie polisy OC dla właściciela mieszkania i najemcy. Właściciel odpowiada za wszystkie szkody wyrządzone osobom trzecim, np. sąsiadom w związku z awarią instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej, itp. Najemca odpowiada za szkody związane z użytkowaniem mieszkania, jak np. niedokręcenie kranu, czy awaria pralki.

Jeśli chodzi o zabezpieczenie elementów ruchomych, to wszystko zależy od wynajmowanego mieszkania. Jeżeli najemca zajmuje niewyposażone mieszkanie wówczas to on powinien zatroszczyć się o zakup polisy uwzględniającej ochronę elementów ruchomych stanowiących jego majątek, jak np. meble, pieniądze, biżuteria, sprzęt muzyczny, itp. Jeżeli mieszkanie jest w pełni wyposażone, wówczas właściciel mieszkania powinien ubezpieczyć swój majątek na wypadek zniszczeń spowodowanych przez zdarzenia losowe.

Cena polisy ubezpieczenia wynajmowanego mieszkania zależy od wartości mieszkania i elementów ruchomych. Są jednak sposoby, aby obniżyć cenę polisy, np. odpowiednie zabezpieczenie mieszkania (drzwi antywłamaniowe, dwa zamki patentowe, alarm). Te dodatkowe elementy mogą zmniejszyć cenę składki nawet o 60%! O zabezpieczenie mieszkania można poprosić jego właściciela lub zrobić to na własną rękę i uzgodnić z właścicielem rozliczenie tych inwestycji w czynszu.

ubezpieczenie mieszkania