Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt

Jak ubezpieczyć mieszkanie przed kradzieżą?

Najważniejszą kwestią dla właściciela mieszkania jest oczywiście ubezpieczenie nieruchomości od zdarzeń losowych takich jak np. pożar. Jednak to nie wystarczy żeby poczuć się w pełni zabezpieczonym. Masz w domu cenny sprzęt elektroniczny np. kilka drogich laptopów, telewizor plazmowy, sprzęt grający, dzieła sztuki czy gotówkę „na czarną godzinę”? Koniecznie zabezpiecz swoje mieszkanie przed kradzieżą.

ubezpieczenie mieszkaniaNajgorszej jest w wakacje. Czas urlopów to wytężony „czas pracy” złodziei okradających mieszkania w trakcie dłuższej nieobecności właściciela. Ale tak naprawdę żadna pora roku nie gwarantuje bezpieczeństwa. Wiele osób wyjeżdża na święta do rodziny lub z dziećmi na ferie zimowe. Nie każdy wyrusza na wakacje w szczycie sezonu czyli lipcu i sierpniu, niektórzy wolą wrzesień, październik albo np. styczeń czy luty gdy za granicą jest bardzo dobra temperatura, a często także niższe ceny. Ktoś może odbywać częste podróże służbowe i często zostawiać mieszkanie puste. A złodziej nie próżnuje.

Myślisz, że możesz czuć się bezpieczniej, mieszkając w bloku, a nie w wolno stojącym domu jednorodzinnym? Nic bardziej mylnego. O ile mieszkasz w budynku, w którym wszyscy się znają, a zaufany sąsiad w czasie twojej nieobecności będzie doglądał mieszkania, szanse złodzieja maleją. Co nie znaczy, że nie może przyjść cię okraść np. w środku dnia, gdy twoi sąsiedzi są w pracy. Jednak coraz większe grono osób mieszkających w blokach słabo zna swoich sąsiadów. Jeżeli zobaczysz dwoje ludzi, mężczyznę i kobietę, obładowanych torbami i paczkami, spokojnie spacerujących po klatce schodowej, skąd możesz wiedzieć czy to przypadkiem nie złodzieje okradający właśnie mieszkanie dwa piętra wyżej?

ubezpieczenie mieszkania

Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży – co warto chronić?

Ubezpieczenie mieszkania od ryzyka kradzieży z włamaniem to dobry wybór. Oczywiście, jeśli jesteś studentem, który nie posiada sejfu z oszczędnościami i kosztownościami, dzieł sztuki ani nawet telewizora, a jedyne cenne przedmioty tj. laptop i smartfona, nosisz ze sobą na uczelnię, to nie czujesz potrzeby jego zakupu. Złodzieje rzadko kiedy włamują się do mieszkania by wynieść z niego toster czy mikrofalówkę. Jeśli jednak masz co chronić, nie ryzykuj. Zakup ubezpieczenia mieszkania od ryzyka kradzieży nie oznacza olbrzymich kosztów. Nie musisz ubezpieczać całego dobytku a więc od rzeczy cennych po komplet ubrań i starych kaloszy.

Dobrze jest zrobić sobie listę rzeczy, które mogą zostać skradzione. Co na takiej liście powinno się znaleźć?

  • gotówka – jeśli nie ufasz bankom i trzymasz pieniądze w „skarpecie” lub np. w sejfie,
  • sprzęt elektroniczny – złodziej niekoniecznie pokusi się na lodówkę, ale laptopa z chęcią zabierze, podobnie jak iphone’a, wartościowy telewizor czy drogą wieżę stereo,
  • biżuteria,
  • obrazy na ścianach,
  • zbiory kolekcjonerskie np. znaczki,
  • rower,
  • inne wartościowe przedmioty np. oryginalna torebka od projektanta.

Nie tylko ograniczenie sumy ubezpieczenia mieszkania od ryzyka kradzieży do wartości najcenniejszych przedmiotów pozwoli na zapłatę niższej składki. Niższą składkę zapłacisz także w sytuacji, gdy zainstalujesz zabezpieczenia antykradzieżowe takie jak: drzwi przeciwwłamaniowe, zamek antywłamaniowy, szyby i rolety przeciwwłamaniowe.

Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży gwarantuje większe poczucie bezpieczeństwa. I niekoniecznie dużo kosztuje. Warto wziąć to pod uwagę przy ubezpieczaniu nieruchomości.