Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt

Assistance domowe – opcja dla leniwych czy roztropnych?

Zatkana rura, zablokowany zamek w drzwiach, niespodziewana awaria pralki lub telewizora – można by długo wymieniać szereg uciążliwych usterek lub niedogodności jakie mogą nas zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Nie każdy jest panem „złotą rączką”. Jak szybko uporać się z problemem? Mieć assistance domowe! Dla kogo będzie to idealne rozwiązanie?

ubezpieczenie mieszkania

Wyobraź sobie następującą sytuację: wracasz do domu z pracy i niecierpliwie czekasz emisji kolejnego meczu mistrzostw świata w piłce nożnej. Siadasz zadowolony przez telewizorem, jesteś już przygotowany do sportowych emocji, a tutaj… niemiła niespodzianka. Telewizor ma awarię i nie możesz obejrzeć meczu. Sam też nie znasz się na naprawach. Kto może ci pomóc? Specjalista od sprzętu RTV, który jak najszybciej przyjdzie, poradzi i rozwiąże problem.

Kolejna sytuacja. Wracasz z zakupów do domu, obładowana siatkami i reklamówkami. Zmęczona i znużona, marzysz o chwili odpoczynku. W drzwiach czeka cię jednak przykra niespodzianka. Zablokowany zamek nie reaguje na twoje próby otwarcia drzwi. Potrzebujesz ślusarza. Natychmiast!

Assistance domowe – wszyscy specjaliści w jednym miejscu

zalana podłogaW awaryjnej sytuacji, na którą nie jesteś przygotowany/a, pierwsza myśl brzmi: skąd wezmę szybko kogoś kto na tym się zna? Zanim znajdziesz właściwą osobę, mija sporo czasu. Tymczasem można kupić assistance domowe i mieć zapisany w książce adresowej na telefonie numer do centrum alarmowego assistance. Wtedy żadna sytuacja nie jest w stanie wyprowadzić cię z równowagi, bowiem dzwonisz na wskazany numer, a ubezpieczyciel wzywa kogo trzeba.

Nic dziwnego, że taka forma zabezpieczenia robi się coraz popularniejsza. W marcu 2013 roku firma Europ Assistance Polska zleciła badanie na temat assistance. Jaka usługa w ramach assistance domowego została uznana przez klientów za najbardziej użyteczną? 74 proc. badanych wskazało na specjalistę od napraw, gdy jakiś sprzęt lub instalacja ulegnie uszkodzeniu. Do najczęstszych usterek domowych zaliczono:

  • awarie sprzętu RTV i AGD,
  • pęknięte rury i uszczelki,
  • awarie elektryczne,
  • awarie sprzętu grzewczego,
  • zablokowane zamki w drzwiach lub zatrzaśnięcia kluczy.

Assistance nie równa się ubezpieczeniu nieruchomości

Wiele osób podchodzi sceptycznie do zakupu assistance, gdyż porównuje je do zakupu ubezpieczenia domu. Tymczasem między jednym a drugim istnieje zasadnicza różnica!

W sytuacji zdarzenia losowego, takiego jak zalanie, pożar, włamanie czy kradzież, ubezpieczenie gwarantuje wypłatę odszkodowania, czyli pokrycie kosztów użytych do naprawy materiałów i usług, które sami musimy sobie kupić i zorganizować – mówi Joanna Nadzikiewicz, Dyrektor Handlowy Europ Assistance Polska. – Assistance natomiast to realna pomoc, polegająca na fachowym usunięciu szkody przez przybyłego na miejsce zdarzenia profesjonalistę, z zachowaniem najwyższych standardów obsługi. To idealne uzupełnienie ubezpieczenia o świadczenia, które w trudnej sytuacji pozwolą zminimalizować jej skutki, a także pomogą klientowi nie tylko w awaryjnych sytuacjach, ale również w codziennym życiu.

Nie lubisz majsterkować? Wolisz zabezpieczyć się na wypadek niemiłych niespodzianek w domu? Chcesz uzyskać pomoc szybko, sprawnie i po jednym telefonie? W takich razie assistance domowe jest produktem dla Ciebie. Warto rozważyć je w pakiecie z ubezpieczeniem mieszkania i domu. Jeśli jednak masz już polisę nieruchomości, możesz kupić assistance jako osobny produkt. Koszt takiej polisy wynosi 50-80 zł za rok. Kilkakrotnie mniej niż opłata za jedną wizytę fachowca. Warto oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów i czasu.