Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt

5 skutecznych sposób na tanią polisę nieruchomości

Ostatnią rzeczą o jakiej myślisz przed świętami jest zakup ubezpieczenia twojej nieruchomości? Błąd! Możesz kupić tanio i dobrze, nie narażając się przy tym na duże wydatki przed świętami – na które absolutnie nikt nie ma większej ochoty. Dziś zaprezentuję wam 5 sprawdzonych sposobów by kupić taniej.

ubezpieczenie mieszkania

Oto 5 rzeczy, które możesz zrobić, żeby oszczędzić na polisie (ale nie na ochronie domu czy mieszkania):

  • Po pierwsze, kupuj tylko w pakiecie. Masz samochód? A więc obowiązkowo musisz wykupić ubezpieczenie OC. Gdy już wybierzesz dla siebie OC, warto zapytać ubezpieczyciela także o ofertę ubezpieczenia mieszkania. W pakiecie ubezpieczenie komunikacyjne plus ubezpieczenie nieruchomości możesz dostać nawet do 20 proc. zniżki (w zależności od oferty danego towarzystwa) na obie polisy! Po co płacić więcej, gdy można płacić mniej.
  • Po drugie, ustal wyższy wkład własny. Wysokość składki proponowanej przez doradcę ubezpieczeniowego wydaje Ci się nieco za wysoka? Z drugiej strony, wybrany przez ciebie zakres ochrony ubezpieczenia Ci odpowiada i nie chciałbyś go zawężać. Jest na to sposób – ustal wyższy procent wkładu własnego, oczywiście w ramach możliwości finansowych. Im wyższy wkład własny, tym niższa wysokość składki.
  • Po trzecie, ubezpiecz mienie od kradzieży na pierwsze ryzyko. Ubezpieczenie mienia od kradzieży stanowi najdroższy element polisy mieszkaniowej. Ubezpiecz się zatem na taką sumę, na jaką wyceniasz najcenniejsze przedmioty, które nie umkną uwadze złodzieja w czasie włamania (tzn. ubezpieczenie mienia od kradzieży na pierwsze ryzyko). Włamywacz zgarnie rzeczy najcenniejsze a jednocześnie najłatwiejsze do wyniesienia takie jak gotówka, laptopy, telewizory plazmowe, biżuteria i inne kosztowności itd. To, czy ubezpieczysz się na wartość 20 tys. zł a nie 45 tys. zł ma olbrzymie znaczenie na wysokość składki. Z jakiej racji przepłacać?
  • Po czwarte, masz zabezpieczenia, masz zniżkę na ubezpieczenie nieruchomości. Masz drzwi antywłamaniowe z certyfikatem? Ubezpieczyciel może ci zaoferować zniżkę na polisę nieruchomości. Podobnie jeśli posiadasz w mieszkaniu system alarmowy, podłączony do grupy interwencyjnej, reagującej natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia. Co więcej,  właściciele nieruchomości na terenach osiedli strzeżonych lub będących pod stałym nadzorem pracownika ochrony mogą otrzymać nawet do 30 proc. zniżki na ubezpieczenie mieszkania. Warto? Warto!
  • Po piąte, kup ubezpieczenie mieszkania i domu przez internet. Sprzedaż online jest tańsza w stosunku do sprzedaży stacjonarnej. Towarzystwa ubezpieczeniowe działające w systemie direct sprzedają polisy przez internet i telefon, oszczędzając jednocześnie na kosztach np. utrzymaniu biur. Za zakup polisy przez internet możesz otrzymać nawet 10% zniżki.

Polisa nieruchomości nie musi być droga. Więcej materiałów i ciekawych artykułów na ten temat znajdziecie w serwisie ubezpieczeniemieszkania.pl, z którego korzystałam w trakcie pisania tego artykułu. Dodatkowo w serwisie macie też możliwość sprawdzić sobie w porównywarce ubezpieczeń mieszkaniowych ceny składek ubezpieczeniowych. Usługa jest darmowa także polecam.

I życzę aby żadna niemiła niespodzianka nie zepsuła wam świąt!