Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt

10 sposobów na obniżenie wysokości składki

W dzisiejszych czasach dzięki wszelakim internetowym porównywarkom ubezpieczeń nie musisz za bardzo martwić, w jaki sposób obliczyć wysokość składki. Strona weźmie pod uwagę wszystkie parametry i poda Ci gotowe rozwiązania. Jeśli jednak jesteś ciekawy, w jaki sposób możesz nieco obniżyć wartość swojej składki ubezpieczeniowej za nieruchomość – oto odpowiedź!

Red Painted House In York

1. Zwróć uwagę na zakres swojego ubezpieczenia. Nie dobieraj opcji, które tak naprawdę nie są Ci potrzebne. Dokładnie wszystko przemyśl! Im mniejszy zakres ubezpieczenia, tym składka będzie niższa.

2. Budując lub kupując dom, nie bagatelizuj kwestii jego podatności na pożary. Drewniany dom będzie co prawda piękny, ale polisa nie niego będzie wyższa.

3. Następną ważną kwestią jest franszyza redukcyjna. Franszyza jest kwotą, którą z własnej kieszeni przeznaczysz na pokrycie strat przy zajściu zdarzenia objętego ubezpieczeniem. Innymi słowy: umawiasz się z agencją, że w razie szkody tyle a tyle pieniędzy jesteś w stanie wyłożyć sam. Im wyższą kwotę zadeklarujesz, tym mniejszą składkę zapłacisz.

4. Ważną sprawą jest okres, na który ubezpieczasz swoją nieruchomość. Im krótszy on jest – tym składka mniejsza. Oblicz jednak dokładnie, na ile w dłuższej perspektywie opłaca Ci się zawarcie umowy na krótki czas. Niektóre towarzystwa oferują możliwość wykupienia polisy nawet na 2 – 3 lata.

5. Zapłać za polisę na raz. Jeśli rozłożysz to sobie na raty, zapłacisz więcej.

6. Zainwestuj w porządne zabezpieczenia przeciwpożarowe i przeciwkradzieżowe. Dzięki temu zapłacisz mniej!

7. Ubezpiecz dom lub mieszkanie na rozsądną, odpowiadającą ich wartości kwotę.

8. Towarzystwa ubezpieczeniowe często oferują zniżki, jeśli masz wykupione też inne polisy w ich firmie.

9. Czasami można też zapłacić mniej, przedłużając ubezpieczenie w tej samej agencji.

10. Niektóre ubezpieczalnie obniżają stawki za zakup ubezpieczenia przez internet. Zwróć też uwagę na oferty promocyjne!

Jeśli po przeczytaniu i zastosowaniu się do naszych rad twoje ubezpieczenie nadal wydaje Ci się za drogie – najlepsze ubezpieczenie mieszkania w tym miejscu!

ubezpieczenie mieszkania